Войти


Прайс-лист
Работаем в:
Вся Украина
Показать все
Оставить отзыв Консультация
Будівельні матеріали для енергоощадливого будівництва

 

17 Вересень 2012При будівництві помешкання дуже важливу роль відіграє вибір якісних будівельних матеріалів, таким чином можна уникнути до 30% втрат тепла. Надзвичайно важливо заздалегідь подбати про найкращі теплоізоляційні характеристики зовнішніх стін.

Коефіцієнт теплопередачі U дозволяє порівнювати між собою  теплові характеристики різних огороджувальних конструкцій будівлі та прорахувати кількість тепла, що проходить через них. В даний час спостерігається тенденція до раціонального скорочення цього показника. Передбачається, що значення U для зовнішніх стін в енергоефективних будівлях повинне становити від 0,15 до 0,20 Вт/м2К. Це значення набагато нижче стандартів, встановлених нормативними актами, які дозволяють не більше 0,30 Вт/м2К.


На думку експертів, інтерес до енергоефективного будівництва росте з кожним днем, і все частіше будівельники віддають перевагу матеріалам, які забезпечують високу теплоізоляцію. Витрати на стінові матеріали становлять 5-10% від загального бюджету будівництва. Не так багато, зважаючи на вплив цього елементу на енергоспоживання будівлі і відповідно щомісячні рахунки за опалення.


Стінові матеріали та енергоощадність


Що стосується вибору стіновихматеріалів, тут найкраще віддати перевагу тим, в яких низький коефіцієнт теплопередачі. У контексті енергетичного менедженту слід також звернути увагу на теплову інерцію матеріалу, яка безпосередньо пов’язана з  часом віддачі тепла через стіни. Завдяки цій властивості тепло довше залишається в приміщенні в зимовий час, а прохолода – у літній.


У забезпеченні енергозбереження стін важливу роль відіграє технологія кладки.
– Кладка стінових елементів на тонкому шві зменьшує виникнення технологічної вологи, що дає можливість стінам швидше висихати, а також запобігає утворенню термічних містків, а отже місць, через які тепло втікає назовні будинку – коментує польский експерт.
Товстий шар клейової суміші викликає утворення «містків холоду», а отже втрати тепла як через горизонтальні, так і вертикальні шви.


Раціональний розрахунок витрат


Оцінюючи вартість всього процесу будівництва, слід брати до уваги доставку стінових матеріалів, їх монтаж та обробку.  Лише тоді можна порівнювати різницю між доступними на ринку рішеннями. У випадку зведення спеціальних одношарових стін – наприклад  YTONG ENERGO шир.48см - не потрібно буде її додатково утеплювати, що значно зекономить і час, і кошти. 


Однак, тут потрібно відзначити не лише вартість самого матеріалу, але й витрити, пов’язані  зі зведенням самої будівлі, наприклад оренда риштувань, спеціалізованої техніки, кранів  і т.д.Чим коротшим буде процес будівництва, тим більше коштів вдасться заощадити на таких дрібницях.


ytong_wyk_nadproze03-300.jpgОдношарові стіни і енергоефективність


Одношарова стіна, зведена з сучасних будівельних матеріалів, характеризується не лише високим теплоізоляційним показником, а й швидкістю та простотою конструкції. Коротший час зведення таких стін, що не потребують додаткового утеплення, дозволить Вам швидше заселитись у власне помешкання, і уникнути непотрібних витрат на оренду житла.


Коефіцієнт теплопередачі  U не єдина  характеристика стін, крім нього важливими показниками енергоефективністі  є також запобігання утворенню теплових містків, герметичність огороджувальних конструкцій будівлі,  сумісність будівельних матеріалів та їх однорідність.


У перші місяці роботи велике значення, у контексті споживання енергії , має наявність технологічної вологи у будинку. У ряді будинків, будівництво яких вимагає значного використання води (наприклад, для залізобетонних підлог,стін на звичайному розчині) випаровування технологічної вологи буде пов’язане з додатковими витратами на електроенергію.


Утворення технологічної вологи, при кладці з блоків YTONG на клейовій суміші для тонких швів, є мінімальним в порівнянні з звичайною кладкою на цементно-піщану суміш.


Зведення одношарових стін вимагає в свою чергу точності та аккуратності. Існує міф, що додатковий шар клею згладить всі недосконалості. Однак, в такому випадку, всередині «ідеально гладкої стіни будуть приховані»  численні пастки для тепла, і щоб уникнути цієї проблеми ,необхідно вибрати професійну команду будівельників, які зможуть якісно виконати проект.


Енергозберігаючі стінові матеріали є інвестиціями на багато років вперед, а їх раціональний вибір допоможе Вам насолоджуватись теплом та затишком у Вашій оселі.