Войти


Прайс-лист
Работаем в:
Вся Украина
Показать все
Оставить отзыв Консультация
Як будувати

Будівництво з YTONGa

Будівництво з YTONGa

Будівництво з блоків YTONG – це повернення до традиційної кладки стін.


Раніше стіни будували одношаровими, але такі стіни мали бути досить широкими, щоб забезпечити хорошо теплоізоляцію. Згодом придумали, що стіни можна утеплювати, тоді вони не мусять бути такими широкими, а будуть теплими. Почали зводити дво- тришарові стіни. Сьогодні знову будують одношарові стіни з блоків YTONG, такі стіни, котрі не вимагають додаткового утеплення, а забезпечують найвищий температурний комфорт. Отже, стіна не мусить бути широкою, щоб бути теплою.


Будівництво з YTONGу є чистим, швидким та простим. Системні рішення допомагають правильно організувати процес будівництва, заощадити на споживанню енергії чи матеріалів.  Комплект системних інструментів YTONG спрощує майстрам ведення робіт, а також гарантують правильну кладку. 

 

Ізоляція фундаменту

Ізоляція фундаменту

Перед тим, як приступимо до кладки стіни, слід виконати гідроізоляцію фундаменту, наприклад, з руберойду. Завдяки цьому, забезпечуємо стінам захист від вологи.

 

Перший рівень блоків

Перший рівень блоків

Правильна кладка першого ряду блоків YTONG сильно впливає на точність будови всієї будівлі. Якщо виконаємо його правильно, кладка наступних рядів піде значно швидшою.

 

Блоки першого ряду кладемо на цементному розчині, в якому співвідношення цементу і піску складає 1:3. Звичайний розчин використовуємо для згладжування незначних відхилень фундаменту по вертикалі. Розчин наноситься звичайним кельмою.

 
Перший рівень блоків

Кладку зовнішніх стін починаємо з кутів. Варто звернути увагу на кладку блоку так, щоб гребені були спрямовані назовні - це полегшить подальші оздоблювальні роботи. Буде значно легше відшліфувати шпунти, ніж заповнювати їх штукатуркою.

 

ytong-wyk-zwykly-mlotek-100.jpgПісля установки блоку YTONG перевіряємо його рівень і поправляємо за допомогоюгумового молотка.

 

Звичайний молоток зашкодить поверхню блоків YTONG. Використовуйте лише гумовий молоток.

 
Перший рівень блоків

Правильне вирівнювання зовнішніх кутів першого ряду контролюється за допомогою рівня.

 

Вирівнювання ми можемо перевіряти за допомогою нівеліра.

 
Перший рівень блоків

Потім, між встановленими зовнішніми кутами стіни слід розтягнути шнур-причалку і заповнити ряд. Розтягнута причалка полегшує нам контроль горизонтальної кладки блоків YTONG в ряду.

 

ytong_wyk_pierwszawarstwa-szlifowanie.jpПісля виконання кожного ряду блоків YTONG слід відшліфувати їх верхню поверхню. Для цього використовуємо терку або рубанок, а дрібні забруднення та пил видаляємо щіткою. Завдяки цьому розчин буде мати краще зчеплення з блоками.

Різка блоків

Порізка блоків

Якщо відстань між зовнішніми кутами не має повної довжини блоку YTONG, ряд слід доповнити відповідно підрізаним фрагментом блоку YTONG.

 

Блоки YTONG дуже легко і швидко можна розпиляти до необхідного розміру. Для розпилювання слід використовувати ручну відієвую пилу та кутник , завдяки чому можна легко зберігати високу точність.

 
Порізка блоків

Щоб отримати гладку поверхню розпиляного блоку і забезпечити хороше прилягання розчину, поверхня блоку вирівнюємо  шліфувальним терком.

 
Порізка блоків

Використання для розпилювання електричної стрічкової пилки гарантує високу точність порізки блоків необхідних розмірів. Стрічкову пилку варто використовувати на великих будовах - це набагато прискорює роботу.

 

Зверніть увагу - вертикальний шов
У місцях, де блоки не з'єднуються системою паз-гребінь, наприклад, де кладемо підрізаний блок, слід виконати вертикальний шов.

 

Наступні ряди блоків

Наступні ряди блоків

Кладку наступних рядів стіни можна починати після схоплювання цементного розчину, тобто через 1-2 години після укладання першого ряду. Чергові ряди кладемо на тонкий шар клейового розчину. Це можливо завдяки високій точності виготовлення газоблоків YTONG. Використовуючи блоки системи паз-гребінь, немає необхідності у вертикальних швах. Це дуже полегшує і прискорює роботу майстра. Стіна росте на очах.


Перед укладанням чергових рядів, слід підготувати розчин YTONG.
Розчин YTONG поставляється на будівництво в мішках по 25 кг. Гарна новина - для підготовки розчину YTONG Вам не потрібна бетономішалка, лопата, пісок. Досить відра і дриля з мішалкою. Згідно з інструкцією на упаковці, висипаємо необхідну кількість суміші YTONG в воду. За допомогою нізкообротной дриля з мішалкою ми готуємо розчин до отримання консистенції густої сметани.

 
Наступні ряди блоків

Розчин слід розподіляти на блоках за допомогою кельми YTONG. Ширина кельми підібрана до ширини блоків, завдяки чому розчин розподіляється рівномірно по всій поверхні блоку (не капає з боків, стіна - чиста).

 

 

 

ytong_wyk_kolejnewarstwy4-170.jpg

Кельмою YTONG ми наносимо розчин на верхню поверхню двох-трьох блоків. Завдяки цьому розчин не засихає, і встигаємо покласти чергові блоки YTONG.

 

 
Наступні ряди блоків

Завдяки цьому розчин не засихає, і встигаємо покласти чергові блоки YTONG.

 

ytong_wyk_kolejnewarstwy6-170x116.jpgВиконання чергового ряду кладки починаємо з одного з кутів. Кожен укладений блок вимагає вирівнювання. Після закладки кутів розтягуємо, як у першому ряду, шнур-причалку і заповнюємо ряд.

 
 

ytong_wyk_kolejnewarstwy7-170x116.jpg Укладаючи чергові блоки, слід пам'ятати про зміщення вертикальних швів по відношенню до попереднього ряду, принаймі  на 8 см.

 

 

 

 

 

ytong_wyk_kolejnewarstwy8-170x116.jpgДовжина блоку поблизу отвору чи кутів будівлі повинна бути більшою або дорівнювати 11,5 см.

 

Армування під вікнами

Армування під вікнами

Ряд блоків під вікнами додатково армуємо. Горизонтальну арматуру розміщуємо в найвищому шві. З цією метою можна використовувати фірмову арматуру для опорних швів або два прута з ребристою сталі діаметром 8 мм.


У першу чергу позначаємо на поверхні блоків плановану довжину віконних прорізів. Потім відрізаємо арматуру необхідної довжини. Слід пам'ятати, що довжина армованої  ділянки повинна, принаймні, на 0,5 м виступати за межі отворів.

 
Армування під вікнами

Фірмова арматура виготовлена з нержавіючої сталі з малим перерізом і її можна поміщати безпосередньо в тонкий шар шва. Для цього на поверхні блоків укладаємо тонкий шар розчину і занурюємо в нього арматуру.

 

На шов разом із зануреною в ньому арматурою кладемо черговий ряд блоків.

 
Армування під вікнами

У разі використання прутів з ребристою стали, в ряду блоків слід виконати канавки, відповідні довжині прута.


 

ytong_wyk_zbrojenie-rylec.jpgЗ цією метою використовуємо штроборіз - інструмент для прорізання борозен в газоблоках YTONG.

 
Армування під вікнами

Ретельно видаляємо пил, який утворився через прорізання канавок. Завдяки цьому розчин буде мати краще зчеплення з блоками.


Канавки заповнюємо цементно-піщаним розчином, а потім поміщаємо в них прути. Прути слід перед цим відрізати на необхідну довжину. Після занурення прутів, видаляємо надлишок розчину кельмою.

 

Перед початком кладки чергового ряду, слід очистити поверхню блоків, наприклад, за допомогою щітки. Завдяки цьому, ми отримаємо гладку поверхню блоків і розчин буде краще прилягати.

 
Армування під вікнами

Зверніть увагу - незалежно від виду використаної арматури, її розмір повинен бути довшим ширини отвору, принаймні, на 0,5 м з кожного боку.

Перемички YTONG

Перемички YTONG

Перемички - це несучі або самонесучі елементи, службовці для перекриття віконних і дверних прорізів у зовнішніх і внутрішніх стінах. YTONG пропонує кілька рішень.

Перший варіант - брускові збірні перемички YTONG YN, тобто готові перемички з армованого пористого бетону. Це самостійні несучі елементи, призначені для перекриття отворів шириною до 175 см.


Перемички YTONG встановлюються на стіні на тонкому шарі розчину, симетрично над отвором, що перекривється. Мінімальний упор становить 20 або 25 см на стіні і залежить від прольоту перекривається отвори. Готові перемички не вимагають утеплення.

 
Перемички YTONG

Монтаж перемичок YTONG - швидкий, займає двом працівникам кілька хвилин.

 

Використання готової перемички гарантує гладку й рівну поверхню стіни, що полегшує штукатурні роботи.

 
Перемички YTONG

Перемички можуть бути виготовлені безпосередньо на будівництві. З цією метою ми використовуємо фігурні деталі - U-блоки YTONG.


На приготованому таким чином помості U–подібні  фігурні перемички YTONG кладутьсявпритул, а вертикальні шви між ними наповнюються тонким  шаром будівельного розчину YTONG.

 
Перемички YTONG

Приготовлену внутрішню частину опалубки слід очистити і перед бетонуванням змочити водою.

У всередину U - подібних фігурних деталей слід вкласти теплоізоляцію ближче до зовнішньої сторони.

У разі іншої висоти перемички, ніж 20 або 25 см, на U - образні фігурні деталі можна класти блоки YTONG з товщиною 7,5 см до необхідного розміру.


Потім укладаємо в них арматуру і заливаємо бетоном.

 

Використання U-подібних перемичок YTONG, в якості опалубки, дозволяє встановлювати перекриття з великим навантаженням.

Перегородки

Перегородки

Внутрішні перегородки виконуємо із газобетонних блоків YTONG INTERIO чи YTONG PP4/0,6 товщиною10- 11,5 см. Як правило перегородки укладаємо після зведення несучих стін та перекриттів. Зведення перегородок відбувається у той самий спосіб й з використанням тих самих інструментів, що й для кладки несучих стін. Для перегородок з блоків YTONG INTERIO РР3/0,5 S 10 чи 11,5 см не потрібно заповнювати вертикальні шви клейовим розчином – елементи поєднуються системою паз-гребінь.

 

Починаємо кладку від визначення лінії проходження стіни. Потім вирівнюємо нижній ряд.


Якщо основа підлоги рівна, немає необхідності вирівнювати перший ряд – досить покласти його на тонкому шарі розчину.

 
Перегородки

Уже на етапі кладки несучої стіни ми можемо передбачити, в якому місці будуть
розташовані перегородки. Зазвичай для зв'язки з перегородкою ми використовуємо анкера (з нержавіючої сталі), які вмуровують в кожен третій шов. Анкера одним
кінцем повинні бути умуровані в несучу стіну, а другим кінцем в шов перегородки.

 

Якщо положення перегородок заздалегідь не відомо, ми зможемо поєднати їх із стінамиза допомогою цих же з'єднувачів - тільки в цьому випадку, ми повинні прибити їх  до блоків.

 
Перегородки

Слід пам'ятати, що правильне використання інструменту  дозволить чітко і точно покласти кладку перегородки.

 

Блоки кладуть з урахуванням зсуву вертикальних швів мінімум 8 см.


Здійснюючи кладку внутрішніх перегородок слід залишити простір між перекриттям і стіною від 10 до 30 мм. Згодом щілину заповнюють монтажною піною чи іншим еластичним матеріалом. Завдяки такій кладці прогин перекриття не буде викликати тріщини перегородок.

 

Монтаж плит YTONG

Монтаж плит YTONG

Панелі перекриттів проектуються під конкретний проект будинку. Монтаж панелей виконується по монтажному плану.  
Переваги застосування плит YTONG:

  • Не потрібно застосовувати монтажні підпори – економія праці
  • Немає технологічних перерв – монтаж перекриття займає втричі менше часу
  • Перекриття можна одразу навантажувати,  напр. встановлювати піддони з блоками і мурувати наступні ряди блоків
  • Поверхня плит і знизу і зверху є рівною – це спрощує оздоблювальні роботи

Для розвантаження панелей слід користуватисямонтажними ременями або спеціальними утримувачами, тобто монтажними підвісками. Дуже важливо, щоб панелі транспортувати в горизонтальному положенні.

 

Готові панелі поставляються безпосередньо на будмайданчик.

 
Монтаж плит YTONG

На поверхні стіни, там,  де будуть покладені панелі, слід наносити розчин YTONG. Поверхня стіни в цьому місці повинна бути рівна і гладка.

 

ytong_wyk_montazstropow_08-170.jpgНайголовніше, правильно укласти першу панель так, щоб не було необхідності поправляти і пересувати чергові панелі.
Після укладання наступної панелі, її слід притиснути в притул до попередньої.
Панелі притискаємо по всій довжині.


Тільки в системі YTONG, панелі перекриття можна висувати за межі контуру будівлі, отримуючи, таким чином, балкон. Максимальний виліт панелі за межі стіни становить 1,5 м.

 

 

Утеплення вінця

Утеплення вінця

Після монтажу панелей перекриття, укладається арматура вінців - згідно конструкторському проекту перекриття. Для утеплення вінця найкраще використовувати елементи утеплення вінця YTONG. Це блоки YTONG з приклеєним шаром мінеральної вати, які одночасно замінюють опалубку вінця. Завдяки йому вінець буде правильно утеплений, а лицьова стіна буде однорідна.

 

Елементи утеплення вінця YTONG укладаємо на стіні на розчині для тонких швів, шаром мінеральної вати всередину приміщення. Кладку починаємо, як завжди від зовнішніх кутів, розтягуємо шнур-причалку і заповнюємо ряд.

 
Утеплення вінця

Елементи утеплення вінця YTONG мають гладкі бічні поверхні, тому вертикальні шви повинні бути заповнені розчином. Утеплення вінця варто виконати старанно – це дасть можливість уникнути  містків холоду.

 

Підготовлений таким чином вінець можна бетонувати, встановлюючи в ньому, наприклад, арматуру чергових конструктивних елементів.

Колінчаста стіна

Колони

Несучі елементи будівлі такі, як, наприклад, стовпи для мауерлата слід облицьовувати U-подібними фігурними деталями YTONG, встановленими вертикально.  Це нам дозволить правильно виконати ізоляцію залізобетонних елементів та отримати однорідну поверхню стіни.


Ряд між стовпами заповнюємо традиційно, кладкою з блоків YTONG.

 
Колони

Зверніть  увагу, що поверхня стіни однорідна, завдяки чому штукатурка буде однаково легко лягати по всій поверхні стіни.

 

ytong_wyk_kolankowa-cokol_08-170.jpgВсередину стовпів кладемо шар теплоізоляції, що захищає від промерзання і перешкоджає виходу тепла назовні.

 

Виконану таким чином «опалубку» заповнюємо бетоном,  створюючи міцний залізобетонний стовп.


Слід не забувати, щоб вмурувати "шпильки", до них ми будемо кріпити мауерлат, на якому будуть спиратися крокви.

Фронтони

Фронтони

Кладка фронтону з блоків YTONG дуже швидка і легка. Подальше шліфування поверхні дозволяє отримати однаковий нахил боків фронтону і конструкції даху. Виключає також втрату тепла в цьому місці.


ytong-wyk-szczytowa-2-170.jpgЗамість виснажливого заповнення стіни дрібними елементами (напр. цеглою), ми легко відшліфуємо блоки YTONG до необхідного кута нахилу стіни.

Інсталяції

Інсталяції

У стінах з блоків YTONG прокладка внутрішніх комунікацій зовсім проста і не трудомістка.


Отвори під монтажні коробки свердлимо за допомогою спеціального плоского свердла.

 
Інсталяції

Після нанесення на стіни ліній прокладки комунікації, виконуємо штроборізом канавки в блоках YTONG.

 

Для полегшення роботи і отримання прямої лінії до стіни слід прибити дошку і вести уздовж неї штроборіз. Тоді канавки будуть ідеально рівні.

 

ytong-wyk-instalacje-3-120.jpgУ канавках цвяхами прибиваємо тримачі для проводів. Потім прокладаємо кабель і кріпимо його в тримачах. У підготовлені раніше отвори слід вкласти монтажні коробки.

Монтаж вікон та дверей

Монтаж вікон та дверей

Двері і вікна встановлюються в стінах з блоків YTONG так само, як в інших стінах, напр. з цегли.


Для свердління отворів в стіні з блоків YTONG слід використовувати безударну дриль.

 

Зверніть увагу, слід використовувати дюбелі і цвяхи, призначені для газобетону.

 
Монтаж вікон та дверей

На укріплену віконну або дверну коробку підвішуємо віконну чи дверну стулку.

 

Потім простір (стик) між стулкою і стіною слід заповнити монтажною піною.