Войти


Прайс-лист
Работаем в:
Вся Украина
Показать все
Оставить отзыв Консультация
Про що запитувати архітектора при виборі проекта

 

27 Листопад 2012Архітектор – це, зазвичай, одна з перших осіб, до якої ми звертаємося, плануючи збудувати будинок. Від рішень, прийнятих на даному етапі, залежить, чи буде будинок відповідати нашим очікуванням і потребам. Отже, варто підготуватися до розмови з експертом – консультантом з проектних питань.

 

Спочатку – відповідна підготовка


Незалежно від того, чи приймаємо ми рішення щодо індивідуального проекту, чи хочемо вибрати проект, готовий до подальшої адаптації, до розмови з архітектором необхідно підготуватися. Давайте спробуємо визначити потреби замовника а саме, який має бути зовнішній вигляд будинку, кількість приміщень та загальна площа. Крім цього, подумайте, що вам подобається, а що у жодному випадку не підходить. На даному етапі слід вже приблизно оцінити бюджетні можливості, з’ясувати, чи зможете ви збудувати котедж.

 

Крім цього, необхідно усвідомлювати, що архітектор може (і навіть зобов’язаний) задавати Вам питання щодо омріяного будинку (приклади питань наведено нижче), отже, слід підготуватися до відповіді. Архітектор має право запитати замовника, наприклад, про документи на забудову земельної ділянки, або попросити уточнити потреби клієнта та конкретизувати його бачення будинку.

 

Вигляд будинку і розташування приміщень


Розташування приміщень необхідно пристосувати до потреб і стилю життя домовласника. Потреби родини, яка складається з декількох поколінь, які люблять посидіти за великим столом у світлій вітальні, будуть відрізнятися від пари молодих людей, які зосереджені на роботі, а будинок сприймають як вишукане місце, щоби розслабитися і відпочити у вихідні. Варто поспостерігати за звичками домовласників та спільно їх обговорити, враховуючи також плани на майбутнє. Тим більше, що у більшості випадків будинок будується на довгі роки.

 

– Спроба передбачити потреби родини через 5 років, щоби у майбутньому не утримувати «зайві метри», і у відповідний час оптимально використовувати корисну площу – це хороша думка і, водночас, суттєвий виклик, – вважає Вадим Голієнко, директор «Міжнародної Архітектурної Майстерні».
У контексті багаторічного використання будинку рішення щодо вибору будівельних матеріалів також мають особливе значення.

 

Технології


На етапі розмови про проект необхідно вибрати технології, які ми хочемо використати в будинку. Той, хто планує будівництво, повинен подумати, які критерії для нього є ключовими, що важливіше: якість, ціна, терміни будівництва чи інші фактори. Наприклад, вибір технології опалення чи вентиляції впливає не тільки на комфорт мешканців у майбутньому, але й на розташування приміщень.

 

– Перед тим, як вибирати проект, замовник повинен прийняти рішення щодо вибору опалення та вентиляції. Якщо буде потрібна котельня в проекті, то для неї необхідно призначити відповідне місце, а у разі механічної вентиляції приміщення вона повинна мати відповідну висоту. Камін розміщують переважно у центральній частині будинку, а ванну – поряд з котельнею, – радить Вадим Голієнко.

 

Корисні документи


При виборі проекту – на зустрічі з архітектором чи з будівельним експертом – варто мати з собою документи, які дозволять прийняти оптимальне рішення.

 

– Замовник повинен мати з собою Акт на землю та інформацію про можливість підведення комунікацій. Інформацію про воду і каналізацію можна отримати у відповідних організаціях – говорить Юрій Черняк, керівник Львівського офісу «Міжнародної Архітектурної Майстерні». – Також під час розмови з архітектором знадобиться генеральний план – додає експерт.


Також варто запитати, чи міг би архітектор або особа, яка консультує при виборі проекту, оглянути обрану ділянку. Відвідавши ділянку, архітектор може з’ясувати місцеві умови і найкраще використати переваги ділянки, наприклад мальовничий вид.

 

Енергозбереження


Під час розмови з архітектором, особа, яка планує будівництво, повинна запитати, які будівельні рішення вибрати, щоби у майбутньому зменшити витрати на експлуатацію будинку. Більшість архітекторів вважають, що в майбутньому зменшення витрат енергії буде мати велике значення у будівництві. Майбутні витрати залежать, передусім, від трьох чинників: конструкції будинку, розміру будинку і способу будівництва. Ці питання необхідно розглянути на зустрічі з архітектором.

 

Варто задуматись над питанням вибору будівельних матеріалів. Важливо використовувати високоякісні матеріали. Найважливіший параметр – це інтенсивність тепловіддачі, яку визначає коефіцієнт тепловіддачі К.

 

– Представник компанії «Міжнародна Архітектурна Майстерня» відповість на питання, пов’язані з вибором будівельної технології та оптимального виду стіни, з урахуванням теплових параметрів і швидкості будівництва, – говорить Юліана Черняк, начальник відділу зі стратегічними партнерами, компанія «Міжнародна Архітектурна Майстерня». – Цікавий варіант - це одношарова стіна, яка будується швидко і в якої, водночас, дуже хороший коефіцієнт тепловіддачі, – додає Юліана Черняк.

 

Рекомендації


Якщо ви вирішили зробити індивідуальний проект, то варто попросити в архітектора рекомендації, тобто запитати про раніше виконані проекти. Таким чином можна перевірити, чи підходить нам стиль проектів, а також чи були задоволені інші замовники. Натомість якщо ви обрали готовий проект, тоді варто перевірити, чи є можливість зустрітися з людьми, які вже живуть у такому будинку.

 

Питання до спеціаліста


Як добре підготуватися до розмови з архітектором? Варто задати йому наведені нижче питання, та підготувати відповіді на питання, які вам може задати архітектор.

 

Про що питати архітектора:

 

Вигляд будинку і розташування приміщень:

  • Яким повинно бути розташування приміщень з урахуванням індивідуальних потреб замовників?
  • Яка повинна бути загальна площа будинку?
  • Варто вибрати одно- чи двоповерховий будинок?
  • Чи варто вибрати будинок з підвальним приміщенням?
  • Чи на даній конкретній ділянці можна збудувати будинок за проектом, яким нам подобається?

Витрати:

  • Який проект оптимально підходить для запланованого бюджету – чи можете вказати напрямок вибору?
  • Як оптимізувати витрати на будівництво?
  • Які фактори зменшать витрати на експлуатацію будинку в майбутньому?

Експлуатація і енергозбереження:

  • Які будівельні рішення вибрати, щоби зменшити витрати на експлуатацію будинку (зберегти тепло у будинку)?
  • Які стіни оптимально підходять – одношарові чи багатошарові?
  • Які будівельні матеріали вибрати? За якими критеріями вибирати будівельні матеріали?
  • Які будівельні технології вибрати?
  • Як розташувати будинок на ділянці за сторонами світу?

Ділянка:

  • Коли необхідно зробити геодезичні вимірювання?
  • Для чого потрібна робота геодезиста?
  • Коли замовник повинен зробити геодезичне дослідження?
  • Чи може архітектор оглянути нашу ділянку?

Питання від архітектора/ продавця готових проектів:

  • На який бюджет ви розраховуєте?
  • Як розташована ділянка?
  • Який спосіб обігріву передбачається (піч, сонячні батареї, теплові насоси)?
  • Скільки осіб буде жити у будинку?
  • Яку архітектуру ви любите: сучасну чи традиційну?
  • Чи ознайомилися ви з документами, що визначають вид забудови на дільниці?
  • Чи вже зроблено дослідження ґрунтів?